Shiki

18. května 2013 v 17:59 | Ininkááá |  Recenze na animeNázev:Shiki
Počet dílů:22
Rok vydání:2010
Žánr:detektivní, horor, thriller
Obsah:


Toto anime se odehrává v na první pohled klidné vesničce jménem Sotoba, která je hustými lesy naprosto odříznutá od okolí. V této vesničce žijí převážně staří lidé, kteří nemají nic lepšího na práci, než sedět na zápraží a pomlouvat ostatní, něčím výstřední a vybočující lidi. Není divu, že to tady mladá dívka se zálibou v módě a oblékání Megumi Shimizu z duše nenávidí. Touží z této vesničky odejít, vystudovat univerzitu a stát se slavnou. Kromě módy Megumi zbožňuje ještě něco - svého spolužáka Yuukiho Natsunu, jemu ale přijde otravná. S Yukim jí ale přece jenom něco spojuje - touha opustit tohle Bohem zapomenuté místo.
Ale Sotoba nezůstane klidná příliš dlouho. Jednoho dne se totiž do sídla nad vesnicí - Kanemasy - nastěhují noví obyvatelé, přijedou za noci, náhle a nečekaně. A budou se dít věci. Začne to úmrtím několika postarších vesničanů ze staré části Sotoby. Ale toho, že se něco děje, si začnou vesničané všímat až potom, co zmizí právě Megumi.
Vesničané ji hledají všude možně a nakonec ji najdou v lese. Megumi je apatická a jakoby bez života, a přestože doktor prohlásí, že je v pořádku, do několika dnů umírá. Ale tímhle to nekončí, zdaleka ne. Po Megumi začnou umírat další a další lidé. Jediné, co je všechny spojuje, jsou tyto příznaky: dvě červené tečky na kůži, jako po vpichu jehly, lehká chudokrevnost, s tím spojená bledost, nedostatek železa, postupná otupělost a nakonec smrt. Místní lékař Toshio Ozaki si zpočátku myslí , že jde o nějakou epidemii...
Ale ? Nemohlo by to být nějak jinak ? A opravdu neexistují nadpřirozené bytosti ? A kdo má vlastně právo na život ?


Ininčin názor:
Toto anime se zařadilo na 1. místo mých oblíbených anime. Předčilo i Another, čemuž se sama divím XD, ale dějem a postavami mě totálně nadchlo. Navíc, má to 22 dílů. To je na mě moc :D Přesto jsem to shlédla během 2 dnů...
Nejvíc jsem si zamilovala Kirishiki Sunako :3 , někdy v budoucnu bych ji moc ráda cosplayovala :D
Některé postavy mi byly hodně nesympatické, Megumi a ta její divná kámoška ( škoda že přežila -__- Vážně jsem ji nemusela)
U hodně scén jsem brečela, hlavně u toho posledního dílu. Takže radši si ty kapesníky připravte :3
Konec jsem pochopila snad dobře :D
Celkově toto anime vřele doporučuju! Je vážně okouzlující.
Můžete je shlédnout na shirai.cz ale je to až od 15 let ;)

Hodnocení: 99.9 % ( Za to 0.1 může Megumi a ta její kamarádka -_-)


Nějaké obrázky:
Tuhle postavičku s loutkou budete nenávidět ( nebo aspoň já :D)
Tagy: Anime, Fujisaki Ryou, Shiki, Kirishiki Sunako
Tagy: Anime, Demotivational plakát, Shiki, Toshio Ozaki
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Natsumi Natsumi | 18. května 2013 v 21:30 | Reagovat

Bože jak já nesnáším Megumi... Taková namyšlená kráva.... -,-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama